تبلیغات
هیهات منا الذله - فریب افكار عمومی توسط مثلث دانشگاه آزاد، سازمان تبلیغات و صداوسیما
 

به نام خدا

هیهات منا الذله

¯ فریب افكار عمومی توسط مثلث دانشگاه آزاد، سازمان تبلیغات و صداوسیما

شنبه 3 اردیبهشت 1384

بسم الله الرحمن الرحیم

<:P:>

 


فریب افكار عمومی و ارائه اطلاعات غلط در جلوه دادن یك نمایشگاه تجاری بخش خصوصی در ژنو، به عنوان یك مسابقه بین‌المللی علمی توسط مسئولان سازمان تبلیغات، صداوسیما و دانشگاه آزاد ادامه دارد.
بنا بر این گزارش، مثلث مذكور طی هفته گذشته، از نمایشگاه ابتكارات ژنو كه نمایشگاهی تجاری است، به عنوان مسابقات بین‌المللی یاد كرده و ضمن تبلیغات فراوان، از اهدای 47 مدال به گروهی از شركت‌كنندگان ایرانی در این نمایشگاه، خبر داده بودند.
در هفته جاری نیز بزرگنمایی و ارائه اطلاعات غلط درباره نمایشگاه مذكور، ادامه یافته و با پیگیری برخی مسئولان سازمان تبلیغات و دانشگاه آزاد، برندگان با مسئولان نظام هم دیدار كردند و با هماهنگی صداوسیما، همچنان ارائه اطلاعات كذب از این نمایشگاه به افكار عمومی ادامه دارد.
پس از برگزاری ملاقات‌های مذكور با مسئولان نظام، شركت‌كنندگان در نمایشگاه كه به تدریج، خود نیز گرفتن مدال جهانی را باور كرده بودند، خواستار معافیت از سربازی و ورود بدون كنكور به دانشگاه شدند.
در این حال، یك كارشناس مركز استعدادهای درخشان در گفت‌وگویی با بی‌اهمیت ارزیابی كردن نمایشگاه ابتكارات ژنو، گفت: در نمایشگاه ابتكارات ژنو، تنها سه جایزه از سوی برگزاركنندگان نمایشگاه اهدا می‌شود كه سال گذشته، یك دختر نوجوان ایرانی، یكی از جایزه‌ها را كسب كرد، اما امسال هیچ‌یك از گروه‌ چهل نفره ایران، موفق به كسب این جایزه نشد.
این كارشناس افزود: 37 جایزه فرعی نیز از طرف اسپانسرهای نمایشگاه اهدا می‌شود كه هیچ جنبه بین‌المللی و علمی ندارد و چهار نفر از شركت‌كنندگان ایرانی، موفق به كسب چهار جایزه از 37 جایزه مذكور شدند.
وی افزود: آنچه در تبلیغات به عنوان مدال كسب‌ شده توسط شركت‌كنندگان ایرانی معرفی شده بود، تنها یك برگه كاغذ است كه گواهی شركت طرح‌ها در نمایشگاه بود.
این كارشناس توضیح داد: نمایشگاه مذكور كاملا جنبه تجاری و انتفاعی داشته و برگزاركنندگان آن ـ كه از بخش خصوصی هستند ـ برای شركت دادن هر طرح در نمایشگاه، حدود هزار یورو دریافت می‌كنند.
وی اضافه كرد: افتخارآفرینی جوانان نخبه و مستعد ایران در معتبرترین مسابقات و المپیادهای بین‌المللی، روشن‌تر از آن است كه لازم باشد عده‌ای به خاطر اثبات آن، درباره یك نمایشگاه غیرمعتبر، پروژه تبلیغاتی اجرا كنند.
در این حال، اطلاعات دریافتی حاكی از آن است كه مؤسسه «تبیان»، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاه آزاد، در اعزام و ارائه اطلاعات نادرست از این نمایشگاه، نقش اساسی داشته‌اند.
پس از پیگیری‌های به عمل آمده، مقرر شده تا تقدیر از شركت‌كنندگان در نمایشگاه ژنو، به اهدای سكه بهار آزادی محدود شود و با معافیت آنان از كنكور و خدمت سربازی مخالفت شده است.
گفتنی است، حدود دویست میلیون تومان بابت هزینه مسافرت و شركت طرح‌های مذكور در نمایشگاه پرداخت شده است.

نوشته شده در شنبه 3 اردیبهشت 1384 و ساعت 07:04 ق.ظ توسط : محمد مسیح مهدوی