تبلیغات
هیهات منا الذله - پیام حضرت آیة الله العظمى فاضل لنكرانى
 

به نام خدا

هیهات منا الذله

¯ پیام حضرت آیة الله العظمى فاضل لنكرانى

شنبه 27 فروردین 1384

<:P:>بسم الله الرحمن الرحیم
پیام حضرت آیة الله العظمى فاضل لنكرانى (مد ظله العالی) به مناسبت توطئه دولت اسرائیل براى تخریب مسجد الاقصى
بعد الحمد و الصلاة
در این زمان كه مسجد الأقصى قبله اول مسلمانان در خطر تخریب صهیونیست ها قرار گرفته و به طورى كه برخى از مطبوعات گزارش داده اند، در حدود بیست هزار جوان فلسطینى آن مكان مقدس را در آغوش گرفته و از آن پاسدارى مى نمایند، بر تمام مسلمین جهان خصوصاً رؤساى كشورهاى اسلامى فرض است كه این امر را مورد توجه عمیق قرار داده و بر حفظ آن مكان بكوشند.

بسم الله الرحمن الرحیم
پیام حضرت آیة الله العظمى فاضل لنكرانى (مد ظله العالی) به مناسبت توطئه دولت اسرائیل براى تخریب مسجد الاقصى
بعد الحمد و الصلاة
در این زمان كه مسجد الأقصى قبله اول مسلمانان در خطر تخریب صهیونیست ها قرار گرفته و به طورى كه برخى از مطبوعات گزارش داده اند، در حدود بیست هزار جوان فلسطینى آن مكان مقدس را در آغوش گرفته و از آن پاسدارى مى نمایند، بر تمام مسلمین جهان خصوصاً رؤساى كشورهاى اسلامى فرض است كه این امر را مورد توجه عمیق قرار داده و بر حفظ آن مكان بكوشند.مسجد الأقصى علاوه بر آنكه قبله اوّل مسلمانان بوده است، منتهى الیه سیر زمینى نبى اكرم(صلى الله علیه وآله) از مسجد الحرام بدانجا و سپس به آسمان ها در شب معراج بوده است. كوتاهى در این مورد خصوصاً با توطئه و نقشه اى كه اسرائیل طرح نموده و مهاجمین را صهیونیست تندرو و مقامات دولتى را مخالف این جریان قلمداد نموده، جایز نیست.

ریشه این كار دولت اسرائیل با هماهنگى و حمایت آمریكا است. خطر بزرگ این امر آنگاه آشكار مى شود كه سلطه جوئى و اسلام زدائى آمریكا و صهیونیزم را مورد توجه قرار دهیم و بدانیم كه اینان به دنبال هدم اسلام و تخریب مسجدین شریفین، مسجد الحرام و مسجد النبى مى باشند.

اى مسلمانان جهان و اى كسانى كه درد دین و اسلام دارید به خود آئید و در مقابل این توطئه سكوت ننموده و قصور نورزید. امیدوارم خداوند همه بیوت خود مخصوصاً مساجد اولیه مسلمانان را حفظ فرماید و همه كشورهاى اسلامى خصوصاً فلسطین را از شرّ این دولت غاصب مصون نماید انشاءالله تعالى.


محمد فاضل لنكرانى
2 ربیع المولود 1426 هـ

نوشته شده در شنبه 27 فروردین 1384 و ساعت 08:04 ق.ظ توسط : محمد مسیح مهدوی